Mikao Usui'nin Reiki Anlayışı

usui

Sensei Usui Reiki’yi aşağıdaki gibi kavramsallaştırır :

Evrendeki her şey Reiki’yi içine alır (Reiki’ye sahiptir). Şöyle diyor, “Evreni dolduran muhteşem Reiki insan bedeni içinde de vardır”. Spiritüel olarak daha çok büyüdükçe, bu içerdeki Reiki daha güçlü olur.

Reikiyi öğrenmek son derece basit ve hızlıdır. Reikiyi öğrenmek ve uygulamak isterseniz buraya tıklayınız.

Reiki Ryoho evrendeki Reino üzerine dayalı Reiki’yi kullanan eşsiz bir şifa metodudur. Reiki – ho, Reino (gizemli ve yüce çalışma) vasıtası ile bilinçli enerjiyi kullanmak için bir tekniktir.

Reiki Ryoho bir enerji şifa tekniği olduğu kadar bir spiritüel şifa tekniğidir. Spiritüel ve enerji şifası Reiki Ryoho’da bütünleştirilmiştir.

Şifacının bedeninin herhangi bir bölümü Ki ve ışık yayabilir. Gözler, ağız ve eller en çok Ki ve Işık yayar. Sensei Usui, bir şifacının tüm bedeninden yayılan Ki’nin ve Işığın şifa getirebileceğini açıklamıştır.

Reiki insanları güçlü ve sağlıklı kılar ve yaşamda sağlıklı düşünceleri ve neşeyi yükseltir.

Önce kalbinizi iyileştirin ve sonra tüm bedeninizi sağlıklı kılın. Başkalarına şifa verirken, kendinizin ve diğerlerinin mutluluğunu yükseltmek gereksiniminde huzur ve neşe dolu bir hayat yaşayın. Zihninizi ve bedeninizi sağlıklı tuttuğunuzdan emin olun.

Uyumlama / Eğitim Talebi