Kendinize Reiki Uygulaması

kendine reiki

Vücudumuzdaki toksinlerin atılmasından, birçok sistemik hastalığın şifasına, zihinsel kalıpların şifasından rahat bir uykuya kadar çok geniş yelpazede fayda sağlayacak olan kendine Reiki uygulaması, kişinin kendine vakit ayırabilmesi gibi çok önemli bir unsuru da mümkün kılar.

BİRİNCİ DERECE REİKİ UYGULAMA TEKNİĞİ

Reiki uygulama tekniği dereceler arasında temel uygulamalar açısından farklılık göstermez. İleri dereceler sadece temel uygulamanın ruh ve beden bütünlüğümüze sağladığı uyumla hazır hale gelmemiz sonrası ilave ettiğimiz teknikleri içerir ve Reiki uygulamasını hem çok kolaylaştırır hem de güçlendirerek bize yeni ufuklar açar.

Ellerin kullanımı:

Reiki ellerimiz aracılığı ile uyguladığımız bir tekniktir. İki elimiz birlikte kullanılır ve vücudun belirli bölgelerinin üzerine yerleştirilerek her bir pozisyonda 3-5 dakika süreyle durulur. Normal bir Reiki seansı yaklaşık 60 dakika sürer. Ancak çoğu zaman vücudun bütün bölümlerini kapsayan bu uygulama yerine, temel çakraları hedef alan ve yaklaşık 30-40 dakika süren kısaltılmış uygulama yapılır. Asgari sürelere uyulması önem taşımaktadır.Reiki’ye siz ve bedeniniz alıştıktan sonra keşiflere başlayıp, Reiki’nin hislerinizi yönlendirmesiyle sizin için neyin o anda uygun olduğunu bilebileceksiniz.

Reiki uyumlaması alarak sizde kendinize fayda sağlamaya başlayabilirsiniz. Reikiyi öğrenmek ve uygulamak isterseniz buraya tıklayarak uzaktan eğitim programlarımızı inceleyebilirsiniz..

Temel seans dışında özellikle rahatsızlık hissedilen bir organ mevcutsa, ellerinizi o bölgenin üstüne koyarak ekstra Reiki verebilirsiniz. Bazı önemli hastalıkların ve rahatsızlıkların Reiki ile tedavisinde değişik pozisyonlar, çok özel uygulama tekniği ve farklı uygulama süreleri vardır ve bu konuda özel çalışma, araştırma ve derinleşmeyi gerektirir. Ancak Reiki’de yanlış yapmak ihtimali olmadığından en kötü ihtimalle özel uygulamanız sadece işe yaramayabilir, o kadar.

Reiki uygulaması sırasında ellerinizi yerleştirdiğiniz bölgelerde avuç içlerinizde çeşitli derecelerde ısınma hissedeceksiniz. Bu normaldir. Genellikle bu ısınmanın derecesi ilgili çakranın ihtiyaç duyduğu ve çektiği enerjiyle doğru orantılıdır. Nadir durumlarda hiç ısınma hissedilmemesi, başkasına uyguladığınızda sizin ısınma hissetmeniz ama uyguladığınız kişinin ısınma hissetmemesi veya tam tersi görülebilir. Bütün bu durumlar normaldir ve ısınma olsun ya da olmasın Reiki çalışmaktadır.

Ellerin Duruşu:

Ellerimiz bazı pozisyonlar dışında seans süresince parmaklar bitişik şekilde tutulur. Vücuda bastırılmadan rahatça yerleştirilir. Oturarak veya yatarak kollarımızın ve ellerimizi rahatsız hissetmeyeceğimiz ve yorulmayacağımız bir pozisyon almalıyız.

Başparmaklarımızın elimize bitişik tutulması bir süre sonra sıkıntı verebilir. Bu durumda bazı açılmalar ister istemez olabilir. Bunu çok fazla sorun etmeyin. Reiki huzur içindir; Huzursuzluk yaşamanız için değil! Her an sağlanamayacak ideal koşullar olmasa bile Reiki işini bilir ve mükemmelen yararlı olur.

Alın, gözler ve yanakların üzeri. (6. Çakra)

kendine reiki uygulaması

Göz problemleri, katarakt ve glokom, burun boşlukları, alın boşluğu, nezle, alerjiler, astım, beyin sinirleri, hipofiz bezi sorunlarında etkilidir

Şakaklar

Kulaklarınızın hemen önünde iki ara çakra vardır. Ellerinizi şakaklarınıza gelecek şekilde bu çakralara yerleştirin. Bu pozisyon ile sağ ve sol beyin dengelemesi gerçekleşir. Çok rahatlatıcıdır ve tüm bedene etki eder. Kulak ağrıları, soğuk algınlığı ve yüksek ateşte etkendir.

Kulaklar

Kulaklarla birlikte birçok organ daha tedavi olur. Soğuk algınlığı ve gripte, ağır işitme, kulak uğuldaması ve çınlamasında, denge bozukluklarında etkilidir.

Başın iki yanı. (7. Çakra)

Ellerinizi başınızın sağ ve sol tarafına gelecek ve taç çakranızı açıkta bırakacak şekilde yerleştirin. Bu pozisyon baş ağrısı, göz problemleri, stres, sindirim sorunları, duygusal bozukluklar ve multiple skleroz içindir.

Baş arkası.

Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirin.

Bu pozisyon baş ağrıları, göz problemleri, ateş, sinüsler, sindirim bozuklukları, korkular, fobiler, şok durumları ve depresyon içindir.

Boynun yanları ve önü. (5. Çakra)

Ellerinizi boynunuza yerleştirin. Tiroit bezi, bronşit, grip, üşütmeler, sinirlilik, nefes alma, kendini ifade etme ve iletişim içindir.

Bu pozisyonu bir eliniz boğazınızda, diğeri boynunuzda olacak şekilde de uygulayabilirsiniz.

Kalp çakrası (4.Çakra )

Ellerinizi köprücük kemiğinin üzerine yerleştiriniz.

Bronşlar, stres, duygular, astım, korku, öksürük. Kalp, timüs, akciğerler, bronşit, savunma sistemi, dolaşım sistemi, lenfler, sağırlık, duygular, depresyonlar üzerinde etkilidir. Sevgiyi ve sevme gücünü, şefkati artırır.

Solar Pleksus. (3.Çakra)

Ellerinizi göğsün hemen altına, kaburgaların bitimine yerleştiriniz. Karaciğer, safra kesesi, midenin bir kısmı, pankreas, dalak, sarılık, safra taşları, yüksek ve düşük şeker, anemi, lösemi, savunma sistemi, diyabet, grip, enfeksiyonlar, toksin atımı, üzüntü, öfke, depresyon, bastırılmış kronik şikayetler, denge bozukluları üzerinde etkilidir.

Karın çakrası. (2. Çakra)

Ellerinizi göbek deliğinizin üstüne gelecek şekilde yerleştiriniz. Ellerinizi altlı üstlü olarak da yerleştirebilirsiniz.

Mide, bağırsaklar, karaciğer, dalak, sindirim sistemi, lenfler, şok, duygular, depresyonlar üzerinde etkilidir.

Kök Çakra. (1. Çakra)

Üreme organları,bağırsaklar, yumurtalıklar,mesane, idrar yolu. dolaşım, sindirim, sağ kör bağırsak, göğüs tümörleri, kasılmalar, menopoz şikâyetleri, prostat, sırt ağrıları, yumurtalık/rahim/mesane tümörleri.

Bacaklar.

Ellerinizi bacaklarınızın bedene yakın olan üst bölümünde, parmak uçları içeri tarafa yakın olarak (lenfler üzerine) koyun.

Bu pozisyon tüm bacak problemleri içindir.

Dizler.

Ellerinizi dizlerinizin üzerine yerleştirin. Bu pozisyon eklem ve romatizma ayrıları, kireçlenme, menüsküs, eklem iltihaplan ve varisler içindir.

Ayaklar

Ellerinizi ayak bilekleriniz ve ayak tabanınızın orta bölümüne gelecek şekilde yerleştirin.

Bu pozisyon ayak sorunları, yorgunluk, varis, romatizma ağrıları ve eklem rahatsızlıkları içindir.

Arka sırt bölgesi. (4. Çakra)

Strese karşı etkilidir. Rahatlamayı sağlar, omurga ve boyun problemlerinde etkilidir.

Adrenalin Bölgesi. (3. Çakra)

Panik durumlarında, şiddetli ağrı durumlarında ellerinizi bu bölgeye koyabilirsiniz. Herhangi bir acil durumda kişi yüzüstü duruyorsa bu noktaya acil durum amacı ile Reiki verebilirsiniz. Adrenalin salgılanan bölge olduğu için kalp krizlerinde ve sok durumlarında da kullanılır.

Bel Bölgesi. (2. Çakra)

Bel ağrılarında etkilidir. Eğer bel fıtığı gibi kronik bir sorununuz varsa bu pozisyona ek olarak bacakların iki yanımda kullanabilirsiniz.

Kök Çakra ( 1. Çakra )

Hemoroit ve siyatik ağrılarında da

reiki uygulaması

Reikiyi Hissetmek :

Başlangıçta birçok insan, reikiyi hissetmeyebilir. Reiki uyguladıkça, enerjiyi hissetme yeteneğiniz gelişir ve kuvvetlenir. Enerji soyut bir kavram olduğu için insanlar genelde yaptıkları şeyi gözleriyle görmek isterler. Reiki verdim ama inandığım için mi oluyor? Reiki verdim ama bir şey hissetmedim acaba işe yarayacak mı vs. gibi sorular oluşabilir.Reikiye inancanızda inanmasanız da aynı ölçüde şifayı gerçekleştirir. Bu bilinçli bir enerjidir ve doğal şifacılığa güvenli ve kuvvetli bir başlangıçtır. Reikiyi hissetmek için acele edip kendinizi zorlamayın. Reiki verdiğinizde hissetseniz de akar, hissetmeseniz de. Ancak enerjiyi ben hissetmek istiyorum diyorsanız, vücudunuzun herhangi bir yerine reiki verirken o bölgeye temas etmeyin, elinizi 5 cm uzakta tutarak reiki verin. Bu çalışma ile mutlaka bir şeyler hissedersiniz. Bir süre düzenli olarak buna devam ettikten sonra başlangıçta hissetmemiş olsanız bile emininki reikiyi hissetmeye başlayacaksınız.

Uyumlama / Eğitim Talebi